Podnět číslo 20130325160137 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20130325160137

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20130325160137 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace neznámá
3) Kde začít s řešením Brusel, Evropský parlament
5) Kdo by měl o podnětu vědět Evropský parlament, čeští europoslanci, český eurokomisař;
jan.brezina@europarl.europa.eu, zuzana.brzobohata@europarl.europa.eu, milan.cabrnoch@europarl.europa.eu, andrea.ceskova@europarl.europa.eu, robert.dusek@europarl.europa.eu, hynek.fajmon@europarl.europa.eu, richard.falbr@europarl.europa.eu, jiri.havel@europarl.europa.eu, jaromir.kohlicek@europarl.europa.eu, edvard.kozusnik@europarl.europa.eu, jiri.mastalka@europarl.europa.eu, miroslav.ouzky@europarl.europa.eu, pavel.poc@europarl.europa.eu, miloslav.ransdorf@europarl.europa.eu, vladimir.remek@europarl.europa.eu, zuzana.roithova@europarl.europa.eu, libor.roucek@europarl.europa.eu, olga.sehnalova@europarl.europa.eu, ivo.strejcek@europarl.europa.eu, evzen.tosenovsky@europarl.europa.eu, oldrich.vlasak@europarl.europa.eu, jan.zahradil@europarl.europa.eu, Peter.STANO@ec.europa.eu, podnety@podnety.cz
6) Co je třeba udělat Prosadit sankcionování států, zejména států EU, které na svém území trpí "daňové ráje". Koordinovat hospodářské či politické embargo mimoevropských zemí, které z podobných institucí těží.
Podle ekonoma České obchodní banky je ve státech EU 20 takových bankovních institucí a řada dalších je v jiných zemích světa.
Přikládám ilustrační obrázek, zdroj: idnes.cz
Klíč.slova: finance, podvod, daňový ráj
÷÷
7) Autor podnětu
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20130325160137
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
08. 02. 2018 Odtok financí do peněženek zahraničních investorů v ČR je nejvyšší ze zemí V4 a blíží se osmi procentům HDP. Ve formě „dotací“ z Bruselu se nám vrací necelá 2%.
PODROBNOSTI.

26. 08. 2017 Záměru „zdaňovat se má tam, kde vzniká zisk“, který prosazuje předseda hnutí ANO Andrej Babiš se bojí hodně vlivných lidí. Stejně se bojí likvidace anonymních akciovek, snížení či zrušení dotací na fotovoltaiku, zavedení daně i na poslanecké platy, konce církevního rozkrádání státu v tzv. „církevních restitucích“ atd. atd.
PODROBNOSTI.

12. 11. 2016 I Česko je v podstatě daňový ráj. Jen na dividendách uteče ročně na zahraniční účty více než 300 miliard korun. Odliv výnosů dokonce od roku 2005 převyšuje příliv zahraničních investic. K nejvýraznějšímu odlivu výnosů dochází podle analýzy v energetickém a vodárenském průmyslu. Velmi vysoký odliv se však týká také finančního sektoru či automobilového průmyslu.
PODROBNOSTI.

05. 07. 2016 Senátor za stranu Soukromníků má 3 firmy registrované v "daňovňovém ráji" a "přivydělal" si za rok 1915 více než 325 milionů Kč. PODROBNOSTI:

11. 05. 2016 Řádné placení daní je projevem vlastenectví?

07. 04. 2016 Politici nemají zájem na rušení daňových rájů, protože je sami využívají? Kapitalismus se zvrhl v něco, co nechceme? PODROBNOSTI.

08. 09. 2014 Poslanec Huml (ČSSD) se domnívá, že i podle aktuálně legislativy jsou české úřady schopny bránit únikům financí do daňových rájů.

12. 07. 2014 Do jednoho z evropských daňových rájů si desítky milionů Kč "přestěhovala" i letošní vítězka "Wimbledonu" Petra Kvitová.

19. 05. 2014 Názor europoslankyně na daňové ráje v EU je ZDE.

14. 12. 2013 Cituji z programového prohlášení vládních koaličních stran:
"Platby od právnických a fyzických osob subjektům v daňových rájích budou předmětem zvláštní informační povinnosti. Daňový ráj (resp. příslušná jurisdikce) bude definován vyhláškou ministerstva financí („black list“). Porušení povinnosti bude mít kromě jiného za následek automatickou ztrátu daňové uznatelnosti hrazeného nákladu."
PODROBNOSTI.

Ohlásil: Arbed
14. 04. 2013 V daňových rájích údajně mizí až bilion € ročně.
PODROBNOSTI.
Přednáška na téma "daňové ráje je ZDE.

12. 04. 2013 Dne 11.4.2013 jsem doporučila realizaci podnětu adresátům z odstavce č.5;

Ohlásil: leo-pold@seznam.cz
11. 04. 2013 Europoslankyně Zuzana Brzobohatá (členka Výboru pro rozpočet a rozpočtovou kontrolu za ČSSD) napsala:
otázka daňových rájů je velmi aktuální věcí v souvislosti s finanční stabilitou Kypru. Dovolte mi proto Vám zaslat několik informací. Otázka daní je v kompetenci národních států, jinými slovy EU nemůže zasahovat do vnitřní legislativy členských států. Existuje jediná vyjímka a tou je daň z přidané hodnoty (DPH), z jejího výběru jde totiž část do rozpočtu EU. Podléhá tudíž tzv. harmonizaci, lze mít více sazeb DPH, ale jsou dohodnuté hranice a také seznam zboží a služeb, které mohou být ve snížené sazbě. Proto po našem vstupu do EU v roce 2004 došlo i k úpravě seznamu položek, na které se v ČR vztahovala snížená sazba (v té době 5%, nyní 15%). ČR si také vyjednala vyjímku a to na opravy bytů a rodinných domů a dále na stavbu tzv. sociálních bytů a domů (cca 90% veškeré nové výstavby). Tuto trvalou vyjímku jistě vítají zejména mladí lidé, kteří zakládají rodinu. Váš dotaz ovšem nesměřuje na otázku DPH, ale daní přímých. Zde přišla Evropská komise s návrhem tzv. konsolidovaného základu daně z příjmu právnických osob, které podnikají ve více zemích EU. Využití tohoto základu by navíc bylo dobrovolné, cílem bylo mj. i administrativní zjednodušení pro podnikatele. Musím konstatovat, že česká konzervativní vláda vyjádřila kategorický nesouhlas. Já osobně jsem návrh vítala, jednak z výše uvedeného snížení zátěže pro podnikatele, ale také jako první krok pro harmonizaci daně z příjmu právnických osob v rámci EU. Tedy tím směrem, který jde proti daňovým rájům. Jinými slovy jako první krok k podobné harmonizaci, jak již existuje v oblasti DPH (státy by do budoucna mohly daň stanovit v určitém pásmu). Že daňový dumpink sice krátkodobě přináší zisk do státního rozpočtu (Irsko, Kypr), ale dlouhodobě vede k finanční nestabilitě, je dnes, díky praktickým zkušenostem v Irsku a Kypru, všeobecně známé. Otázka harmonizace daní je samozřejmě jednou z otázek další budoucnosti Evropské unie. Zda se bude ubírat směrem k větší integraci a koordinaci hospodářských politik, či se bude více rozvolňovat. Já jako sociální demokrat jsem pro první variantu, bohužel naše současné česká vláda zastává opačný postoj a proto pozice České republiky ke všem podobným navrhům (bankovní unie, fiskální pakt, které zvyšují kontrolní dohled) je vždy zásadně negativní.
Ohlásil: Václav Princ, České Budějovice
10. 04. 2013 Přes čtyřicet procent zahraničního kapitálu v ČR je kontrolováno z daňových rájů? Kvůli nelegálním únikům financí mizí z České republiky kolem 140 miliard nezdaněných korun? Ministr Financí dělá z občanů hlupáky? Jestliže by daňový únik byl devět miliard korun a v daňových rájích sídlí 12 500 českých firem, pak by průměrný daňový odliv z jedné firmy byl 720 tisíc ročně - tedy plat jednoho středně vyššího vedoucího!
PODROBNOSTI.

07. 04. 2013 Údajně až 130 tis. boháčů "odklonilo" bilion dolarů do daňového ráje na britských Panenských ostrovech. Jde o grandiózní zločin (krácení daně) tolerovaný britskou vládou?
PODROBNOSTI.

Přílohy: