Podnět číslo 20120920090000 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20120920090000

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20120920090000 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace neznámá
3) Kde začít s řešením Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava , Ústí nad Labem, Jihlava, Zlín, Praha. Krajský úřad (KÚ)
5) Kdo by měl o podnětu vědět Kraj: Jihomoravský , Jihočeský , Královéhradecký , Karlovarský , Liberecký , Olomoucký , Moravskoslezský , Pardubický , Plzeňský , Středočeský , Ústecký , Vysočina, Zlínský , Hlavní město Praha KÚ, hejtman, radní zastupitel,
posta@kr-jihomoravsky.cz; posta@kraj-jihocesky.cz; posta@kr-kralovehradecky.cz; epodatelna@kr-karlovarsky.cz; podatelna@kraj-lbc.cz; posta@kr-olomoucky.cz; posta@kr-moravskoslezsky.cz; posta@pardubickykraj.cz; posta@kr-plzensky.cz; posta@kr-s.cz; urad@kr-ustecky.cz; posta@kr-vysocina.cz; posta@kr-zlinsky.cz; posta@cityofprague.cz;
6) Co je třeba udělat Doporučit spoluobčanům, aby své podněty k nápravě stavu vkládali do internetové, veřejně přístupné DATABÁZE (NDOP) www.podnety.cz.
Zaměstnancům KÚ uložit, aby na podněty reagovali, pedagogy požádat, aby osobní příkladností připravovali studenty na roli řádných hospodářů obcí.
Využitím práva legislativní iniciativy zajistit, aby NDOP byla jedním ze základních registrů veřejné správy.
Tak lze usnadnit, urychlit a zlevnit neformální i formální „Online“ komunikaci mezi občany, úředníky a politiky (včetně zpětné vazby) a zvýšit účast veřejnosti na správě regionů.Obě strany ušetří čas a nervy.
K realizaci podnětu využít zejména: vlastní iniciativu v Radě krajského zastupitelstva, média a metodické pokyny představitelům obcí a škol.
POZNÁMKA:
v uvedené databázi je k dnešnímu dni pečlivě zatříděno 3700 podnětů a žádostí o informace, ale snadno lze oddělovat „ZRNO OD PLEV“.
Viz též 3,5 roku starý podnět 20090312174007

Přikládám ukázku "manažerského" nastavení filtru/vyhledávače NDOP.
÷÷÷÷

7) Autor podnětu Tento podnět může svému kraji/hejtmanovi podat každý plnoletý občan, např. e-mailem.
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20120920090000
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
05. 10. 2012 5.10.2012 20:27 předseda jihočeské krajské organizace SZ Mgr.Jiří Guth předsedovi o.s.PODNĚTY.CZ napsal:
děkuji Vám za tuto konkrétní výzvu a dotaz i za veškerou Vaši související aktivitu. Nejsem sice kandidátem SZ na jihočeského hejtmana, tím je jednička na naší kandidátce pan Karol Lesný, ale Váš podnět jsme tak jako tak projednávali v radě krajské organizace SZ.
Vážíme si Vaší již mnohaleté iniciativy a oceňujeme ji jako dělný příspěvek k většímu zapojení občanů do správy věcí veřejných, na kterémžto zapojení zeleným velmi záleží. V zastupitelstvu kraje budeme s podněty z Vaší databáze pracovat a jistě můžeme její využití doporučovat. V tom Vám však nemůžeme a nechceme slibovat nějakou exkluzivitu - jsou přece i další způsoby a platformy, a to i rámci samotné elektronické komunikace (a klasifikace). I proto nemůžeme zodpovědně prohlásit, že by jedna (jediná? jednotná?) databáze občanských podnětů měla být jedním ze základních registrů veřejné správy. Každopádně budeme i nadále věnovat velkou pozornost uplatňování a případnému zlepšení zákona o svobodném přístupu k informacím. Po vstupu do zastupitelstva kraje se obrátíme na informatiky i na občanské aktivisty - včetně vás, s dovolením - a společně, protože demokracie je diskuse, navrhneme zlepšení možností komunikace občanů s "krajem".

Ohlásil: Arbed
02. 10. 2012 Kandidát na hejtmana Jihočeského kraje JUDr. Luboš Průša (Jihočeši 2012 - prusa@kraj-jihocesky.cz) napsal: narodni databaze obcanskych podnetu je vyborny napad.aby fungoval,musel by ale byt legislativne osetren,nejlepe v zakone o obcich a krajich a v zakone c.106/1999 Sb,popr.v zakone o zakladnich registrech verejne spravy. V oblasti podavani informaci dle zak 106 uz je opsetrena povinnost dotazanych uradu zverejnit na svych webovych strankach dotaz I odpoved v pisemne podobe.Pokusim se Vas navrh projednat s MV CR,do jehoz gesce veskere zminene legislativni upravy spadaji.

Ohlásil: Arbed
01. 10. 2012 *1.10.2012 15:21 - Luboš Hešík, Odbor kancelář hejtmana KÚ Jč.kraje předsedovi o.s.PODNĚTY.CZ napsal:
Jménem jihočeského hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly děkuji za zaslání Vašeho emailu. Na základě jeho obsahu si Vás dovoluji požádat o následnou komunikaci s naším tiskovým oddělením, se kterým jistě naleznete shodu ve věci co možná nejefektivnějšího způsobu přenosu informací z této oblasti široké veřejnosti ( např. web kraje apod.).
*1.10.2012 19:32 - předseda sdružení L.Hešíkovi odpověděl:
děkuji za informaci, ale:
1) zjevně si nerozumíme. Mail měl být doručen (jak z jeho textu vyplývá) občanu Jiřímu Zimolovi, který (opět) kandiduje na funkci hejtmana. Jeho soukromou adresu, bohužel, neznám, protože i na (stranické) http://www.jirizimola.cz uvádí hejtman@kraj-jihocesky.cz .
2) v organizační struktuře KÚ ( http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=172&par[lang]=CS ) jsem "tiskové oddělení" nenalezl.
3) Pokud snad Mgr.Jiří Zimola k odpovědi na moje dotazy někoho (tiskové oddělení?) zplnomocnil – velmi se na ni těším.

Ohlásil: Arbed
29. 09. 2012 Výzvu a dotaz dle vzoru na str. zpravodaj.podnety.cz/clanek-385-vazeny-pane-kandidate-.html obdrželi kandidáti na hejtmana Jihočeského kraje" Mgr. Jiří Zimola -hejtman@kraj-jihocesky.cz ; Ing. Tomáš Jirsa, MBA. (ODS) -jirsat@senat.cz RSDr.; Petr Braný (KSČM)- branyp@psp.cz; Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph. D. TOP09 - zdenek.bezecny@top09.cz; Zdeněk Robenhaupt (SPOZ)-rozdenek@volny.cz; JUDr. Luboš Průša (Jihočeši 112) prusa@kraj-jihocesky.cz; Mgr. Zdeněk Dvořák, KDU-ČSL - reditelstvi@bigy-cb.cz; Mgr. Jiří Guth (SZ) - jiri.guth@zeleni.cz.

Ohlásil: Ing. Arnošt Bednář , podnety (n) podnety . c z
24. 09. 2012 Na podnět byli upozorněni kandidáti na hejtmana:
- Jihočeského kraje (20.9.2012) - Ústeckého kraje (24.9.2012)

Ohlásil: A.N.
24. 09. 2012 podnět byl zaslán kandidátům na hejtmana ve Zlínském kraji emailem.

Ohlásil: Slovak50@email.cz
23. 09. 2012 Na tento podnět mohou občané kandidáty na hejtmana upozornit dopisem, jehož vzor je ZDE

Ohlásil: Arbed
Přílohy: