Podnět číslo 20120514100000 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20120514100000

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20120514100000 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace neznámá
3) Kde začít s řešením Česko
5) Kdo by měl o podnětu vědět Aktuálně(r.2014) Vláda, ministr zdravotnictví, ministr vnitra, Poslanecká sněmovna. Poslanci bezpečnostního, petičního výboru a výboru pro sociální politiku, policie, ředitelé zdravotních pojišťoven.
posta@psp.cz,posta@mvcr.cz, ministr@mvcr.cz, mzcr@mzcr.cz; verejnost@mzcr.cz, sekretpp@mvcr.cz; epodatelna@senat.cz, info@socdem.cz, info2011@info2011, info@top09.cz, info@kscm.cz, hk@ods.cz, info@hnutiusvit.cz, predseda@kdu.cz; podnety@podnety.cz, senpopuli@gmail.com
6) Co je třeba udělat Dosáhnout změny legislativy v oblasti potvrzení zdravotní způsobilosti k určité činnosti tam, kde zákon takové potvrzení nařizuje. Tak, aby toto potvrzení vydal praktický lékař na základě údajů ve zdravotní kartě občana a po provedené preventivní prohlídce hrazené zdravotní pojišťovnou. Obsah obou lékařských prohlídek, preventivní i prohlídky na zjištění zdravotní způsobilosti, daný příslušnými vyhláškami ministerstva zdravotnictví, je totožný.
Cílem je nezatěžovat zdravotnická zařízení zbytečně dvěma totožnými prohlídkami. I ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že praktický lékař má z důvodů úspor výdajů využívat výsledky zjištěné preventivní prohlídkou a zprávy odborných vyšetření, které má pacient založeny ve zdravotní kartě i k vydání potvrzení o zdravotní způsobilosti k určité činnosti.
V neposlední řadě se jedná i o nápravu porušení rovnosti práv občanů a odstranění diskriminace, neboť v případě povinných prohlídek řidičů nad 65 roků je nařízení cíleně směrováno výhradně na sociálně nejslabší vrstvu občanů v důchodovém věku.
Policie by měla realizaci podnětu podporovat proto, že by bylo možno sledovat ve dvouletých intervalech zdravotní způsobilost všech řidičů, bez ohledu na věk. Zdravotní pojišťovny proto, že navržený systém zvýší zájem o preventivní prohlídky.
PODROBNOSTI.
Klíčová slova: peněženky, lichva, zneužití
7) Autor podnětu Podnět podal v r.2012 ministru zdravotnictví občan J.S. Zde byl zveřejněn 13.4. a upraven 14.4.2014.
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20120514100000
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
10. 10. 2017 Praktičtí lékaři prý ordinuji jen 30 hod. týdně. (Na Slovensku je norma 35 hod.) Většina z nich své pacienty nenavštěvuje a odmítají pohotovostní služby. Za každého u nich registrovaného občana dostávají kapitační platby, k nim různé bonusy, od starších řidičů vybírají až 500Kč za potvrzení zdravotní způsobilosti, atd. Dnes přišli do ordinací s černými páskami na rukávech, kterými protestují proti vysoké administrativní zátěži a "podfinancování" svých služeb. "Tvůrčím" způsobem tak navázali na akci "NÁŠ EXODUS VÁŠ EXITUS", která byla už silně za hranou lékařské etiky.
PODROBNOSTI.

14. 06. 2017 Policie stíhá přes sto lékařů, kteří brali úplatky za předpis léků. Někteří si přišli až na 2 mil. Kč.
PODROBNOSTI.

29. 04. 2017 Pokud budou lékaři nuceni evidovat své tržby i elektronicky (EET), zdraží pacienty přímo placené služby např. posudky zdravotní způsobilosti? Starší lékaři (praktici) raději odejdou do důchodu?
PODROBNOSTI.

14. 10. 2016 Lékař z Plzeňska dostal za 20mil. podvod zdravotních pojištoven 7 roků vězení.
PODROBNOSTI.

01. 04. 2016 Prezident lékařské komory MUD.Milan Kubek tvrdí,(vyhrožuje?) že až lékaři budou dodržovat zákoník práce zákoník práce, začnou umírat pacienti. A odcházet prý budou, dokud nebudou brát v průměru cca dvojnásobek toho co nyní, tedy 70 tis.měsíčně. Občané by prý měli volit jen takové strany, které vyšší platy ve zdravotnictvím garantují, a to za normální pracovní dobu. (V Česku pracuje 38 tis. lékařů a každý "slouží" v průměru 12 hod. denně?) Vadí mu, že když některý lékař kvůli penězům odejde do zahraničí, koukají na něj občané jako na padoucha, zatimco sportovce oslavují.
Poznámka autora této informace: pan prezident LK posluchačům "zahrál do autu" fakt, že v Česko má o třetinu více lékařů na počet obyvatel něž Polsko a dokonce více než USA a zamlčel, že sportovní kluby své vynikající zaměstnance do zahraničí prodávají.

21. 12. 2014 čtvrt milionu korun dostávali lékaři, kteří předepisovali svým pacientům opiátové náplastí vyráběné společností Teva Pharmaceuticals?

03. 11. 2014 V textu na blogu M.Macka mne zaujalo: lití drahých cytostatik do terminálně nemocného, jemuž nejenže nepomohou, ale podstatně zhorší kvalitu jeho zbývajících dnů či hodin. Drahé operativní výkony s implantací drahého materiálu lidem, jimž to kvalitu života v žádném případě nezlepší. Opakovaná drahá vyšetření, která nepřinesou nic nového. Prachy tedy prošustrovávají samotní lékaři, kterým v tom systém zdravotnictví nejen nebrání, ale často je k tomu přímo vybízí. A navíc mají za zády vyčurané právníky pacientů.

07. 10. 2014 Praktičtí lékaři prodávají prodávají svým nástupcům kartotéky pacientů, jejich pořízení a vedení jim hradily pojišťovny ?