Podnět číslo 20110314095822 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20110314095822

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20110314095822 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace probíhá
3) Kde začít s řešením Prostějov Smetanovy sady, zelená plocha za zámkem
4) Místo vady 49°28'25.747"N, 17°6'44.938"E
5) Kdo by měl o podnětu vědět Městský úřad Prostějov Odbor životního prostředí
martina.cetkovska@prostejov.eu - vedoucí odboru
6) Co je třeba udělat Revitalizace Smetanových sadů Prostějov
Opravit Smetanovy sady (už se opravují )
- Rozšířit je na zelenou plochu za zámkem, popř. i na Vojáčkovo náměstí. Přejmenovát poté "Staré sady" a "Nové sady"
- Sady oplotit a nechat je otevřené pouze od 08 do 21hod., což by zabránilo posedávání a pokuřování partiček. Inspirace: Přerov, park Michalov.

Vydat průvodce (s mapou) po zajímavostech Smetanových sadů jako např. altán, hradby, bludný balvan, pítko, sochy z Jednotlivých ročníků Mezinárodního sochařského sympozia Hany Wichterlové v Prostějově. Tento krok by mohl zlepšit návštěvnost Smetanových sadů. /Ispirováno Přerovem/

Zpřehlednit sochy ze sympozií na jednotlivé roky (2006, 2007, 2008…). Inspirovat se přerovským parkem Michalov
PODROBNOSTI
÷÷
7) Autor podnětu Jan F. Novák, JanFnovak@prostejov.eu
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20110314095822
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
27. 03. 2013 Co se týče aktuálního stavu toho podnětu:
a) rekonstruovat park - ten již je v rekonstrukci, tedy schváleno
b) rozšířit jej - rozšiřovat se bude, viz třeba ZDE
c) vydat materiál - v hlášení o aktuálním stavu je, že tyto materiály už existují, nedávno je vydali prostějovští ochránci přírody
d) sady oplotit a na noc zavřít - v hlášení je, že o tom vedení města neuvažuje = takže zamítnuto
e) zpřehlednit dřevěné sochy podle let, kdy byly vytvořeny - město dá sochy na jiná místa, do parku se asi nevrátí, viz zde http://www.iprostejov.cz/cz/p/sochy-se-do-parku-uz-nevrati-nejake-by-si-vzal-zamek-v-plumlove/ - takže také zamítnuté


Ohlásil: Jakub Čech, ma.ley@seznam.cz
23. 08. 2012 Na podnět odpověděl Miroslav Pišťák, primátor města: "Vážený pane Nováku, děkuji za Váš podnět ohledně revitalizace Smetanových sadů v Prostějově ze dne 29. 7. 2012. Jak sám uvádíte, revitalizace v současné době již probíhá dle zpracované projektové dokumentace. O oplocení Smetanových sadů s tím, že budou otevřené od 8.00 do 21.00 hodin neuvažujeme. Sady jsou umístěny v centru města a od časného rána do večera jsou využívány obyvateli města při cestě do práce, resp. do školy. Jejich uzavření by pro mnohé znamenalo nepříjemné komplikace. Jsme si vědomi významu těchto sadů, proto informace o nich jsou v souboru brožur „Prostějov“, konkrétně „Prostějov – krásy přírody“ v trojjazyčné mutaci (jsou zde také informace o Botanické zahradě Prostějov a Kolářových sadech). Také Český svaz ochránců přírody Regionální sdružení Iris, vydal brožuru o Smetanových sadech současně s brožurami o Kolářových a Spitznerových sadech. Vážený pane Nováku, děkuji Vám za Váš zájem o dění v našem městě. S pozdravem Miroslav Pišťák, v.r. primátor"

Jan F. Novák reagoval: "Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě by mě zajímalo, zda je možné rozšířit sady i na zelenou plochu za zámkem. Dále navrhuji, aby park byl zavřený od 21. hodiny do 5. hodiny ranní - lidé do práci by chodit mohli a zabránilo by se pokuřování, scházení partiček a dealerů drog. To, že tam chodí, nevím jistě - ale je to zřejmé. Podobně to mají i v Přerově - park Michalov - a když jsme se od nich inspirovali se statutárním městem, proč ne i s tímto?"

Odpověděla Petra Mejzlíková, asistentka primátora: "Vážený pane Nováku, k Vašim dotazům - v současné době se zpracovává studie nové výsadby zeleně v lokalitách kolem zámku a před obchodem "Peršan". O uzavření parku město zatím neuvažuje. S pozdravem a přáním pěkného dne Ing. Petra Mejzlíková asistentka primátora / vedoucí oddělení"

Ohlásil: Jan F. Novák

29. 07. 2012 Na existeni podnětu byli upozorněni:
Jaroslava Tatarkovičová, odbor kancelář primátora: jaroslava.tatarkovicova@prostejov.eu
Senátorka Božena Sekaninová: bozenasekaninova@seznam.cz
Radní Milada Sokolová: milada.sokolova@prostejov.eu
Primátor Miroslav Pišťák: miroslav.pistak@prostejov.eu


Ohlásil: Jan F. Novák
Přílohy: