Podnět číslo 20090709123555 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20090709123555

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20090709123555 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace probíhá
3) Kde začít s řešením Prostějov, Čechy, Morava, Slezsko, obec, město, vše
5) Kdo by měl o podnětu vědět Primátor Miroslav Pišťák (ČSSD); tisková mluvčí paní Mgr. Jana Gáborová;
miroslav.pistak@prostejov.eu jana.gaborova@prostejov.eu
6) Co je třeba udělat Obsah důležitých hlášení místních rozhlasů zveřejňovat neprodleně i v písemné podobě, zejména na internetových stránkách měst a obcí, na úřední desce a pod.
Důvod:
Hlášení bývají (akusticky) nesrozumitelná, pro neslyšící, a nepřítomné jsou nedostupná.
7) Autor podnětu kokojan@ssolc.szdc.cz
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20090709123555
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
28. 03. 2013 Cituji z předchozího hlášení o aktuálním stavu: "Některá hlášení (zejména požadavky osadních výborů - ztráta psa nebo prodej stromků) na webových stránkách nezveřejňujeme."
To jsou slova tiskové mluvčí Magistrátu Mgr. Jany Gáborové. Zeptal jsem se jí, proč nejsou i tyto informace v městském rozhlase.
"Hlášení městského rozhlasu slouží zejména pro krizové situace, případně pro hlášení důležitých skutečností. Zdraví Jana Gáborová."
Část podnětu tedy byla schválena, některé věci již na městském webu jsou, část bohužel ne.

Ohlásil: Jakub Čech, ma.ley@seznam.cz
13. 07. 2009 Paní Gáborová, tisková mluvčí MěÚ Prostějov odpovídá:
"Město Prostějov využívá hlásiče zejména pro hlášení dopravních omezení, blokového čištění či odstávek elektrické energie. Všechny tyto informace jsou vždy zveřejněny i na webových stránkách. V případě upozornění na havárie či nebezpečí povodní jsou informace taktéž v současně zveřejňovány na internetu. Některá hlášení (zejména požadavky osadních výborů - ztráta psa nebo prodej stromků) na webových stránkách nezveřejňujeme."
Na upozornění na problémy akustiky a nabídku zveřejňování všech zpráv na Projektech pro Prostějov reaguje paní Gáborová takto: "Právě elektrickou energii, dopravní omezení, blokové čištění apod. hromadnou korespondencí rozesíláme běžně. Stejně jako "ostatní sdělení" - jednorázové důležité informace. Co se týče hlasitosti - je to sporné, někdo říká, že je to příliš hlasité, někdo, že to neslyší. Faktem je, že fyzikálnímu zákonu - odrážení zvuku vzájemně od jednotlivých hlásičů či budov - se vyhnout nelze. Budeme uvažovat, co s tím."

Ohlásil: paveldf@volny.cz