Podnět číslo 20070411113007 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20070411113007

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20070411113007 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace probíhá
3) Kde začít s řešením Praha, České Budějovice, Brno, Karlovy Vary, Hradec Králové, Jihlava, Liberec, Ostrava, Olomouc, Pardubice, Plzeň, Ústí nad Labem, Zlín, obec, město. Čechy, Morava , Slezsko
5) Kdo by měl o podnětu vědět Starosta, hejtman, novinář, redaktor, moderátor
6) Co je třeba udělat Publikací níže uvedené informace (článku)podpořit využívání nové technologie pro neformální komunikaci mezi občany, politiky a úředníky.

PROJEKT SKUPINY OBČANŮ ZAUJAL SENÁTORA

První místopředseda Senátu PČR Petr Pithart, ředitel sekretariátu předsedy Senátu Edvard Kožušník a předsedové několika územních jednotek původně českokrumlovského občanského sdružení PODNĚTY.CZ diskutovali o variantách postupu k urychlení realizace projektu internetové NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ (NDOP).
Zástupci sdružení se domnívají, že tento "Rejstřík občanských podnětů" by měl mít co nejdříve statut důležitého informačního zdroje pro instituce veřejné a státní správy.
Petr Pithart i Edvard Kožušník zdůraznili potřebnost dosažení stavu, kdy politici i úředníci budou povinni na podněty z portálu www.podnety.cz reagovat. (Sdružení dosud upřednostňuje princip dobrovolnosti.)
Petr Pithart vyjádřil vůli ovlivnit úroveň koordinovaného postupu manažerů několika příbuzných projektů.(Estat.cz; otevrete.cz; otevrenaspolecnost.cz; jsmeobcane.eu; nros.cz.)
Bude novou komunikační technologii doporučovat školám, jako pomůcku pro výchovu k aktivnímu občanství a hodlá pro její využívání získat progresivní starosty ve svém volebním obvodu. Doporučil podávat podněty podle zákonů o obcích a krajích a připomněl existenci zákona o svobodném přístupu k informacím.
Účastníci jednání se pokusí vyhledat zdroje pro financování dalšího vývoje a provozu projektu NDOP, který lze využívat i v dalších státech EU, a který nedávno ocenil i premiér Mirek Topolánek.
7) Autor podnětu Ing. Arnošt Bednář, předseda o.s PODNĚTY.CZ, podnety/n/podnety.cz .
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20070411113007
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
05. 06. 2008 první mistopředseda Senátu ČR zaslal sdružení posudek, který k projektu www.podnety.cz vypracoval odborník pro obast informatiky ve veřejné správě. Posudek i reakce sdružení jsou ZDE.

21. 11. 2007 v Č.Krumlově se o možnosti využití projektu už 4 roky diskutuje.20. 04. 2007 článek zveřejnil časopis Společnosti středoškolských pedagogů.


19. 04. 2007 článek zveřejnil zpravodaj.krumlov.cz a PODNIKATEL ĆESKOKRUMLOVSKA


14. 04. 2007 na existenci podnětu byl upozorněn starosta Č.Krumlova, několik novinářů, poslanců a senátorů.


13. 04. 2007 na existenci podnětu byli upozornění organizátoři jednání Petr Pithart a Edvard Kožušník.