Podnět číslo 20070405160000 - občanské sdružení PODNĚTY.CZ

Podnět číslo 20070405160000

Provozovatel neodpovídá za intelektuální úroveň a pravdivost podnětů.

1) Podnět č.j. 20070405160000 Uložit jako PDF
2) Úroveň realizace jiná
3) Kde začít s řešením Český Krumlov
5) Kdo by měl o podnětu vědět Starosta (ing. Luboš Jedlička - ODS, podatelna@mu.ckrumlov.cz); zastupitel, radní, Odbor kultury, Odbor školství
6) Co je třeba udělat

Busty prezidentů, které městu (údajně) daroval vlastník hotelu Růže umístit takto:
-T.G.Masaryka do vestibulu stejnojmenné školy.
-Dr. Edvarda Beneše do těsné blízkosti Benešova mostu tak, aby si turisté mohli přečíst nápis, který pobuřuje jistou část hotelových hostů.
Prezident Dr.Edvard Beneš o svých poválečných dekretech prohlásil a na podstavci busty je psáno:
"Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samým a před světem očišťovat z toho co v těchto letech spáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto nové lži budou přednášet. Říkal jsem při jiných příležitostech, že máte všecko zaznamenat a povědět to, co jste zažili ve svých vězeních a koncentračních táborech. Ne snad jen proto, abyste se znovu mohli bránit, až oni začnou s touto svojí "očišťovací" kampaní.... Že začnou - o tom buďte přesvědčeni. A konečně přijdou opět, aby od očišťování přešli k útoku. Bude to nová reakce, která opět spojí útok na pokrok sociální s útokem na naši svobodu národní a lidskou."
Klíčová slova: věštba, sudety, Němec, Mnichovská dohoda, Uloupené Kosovo, Landsmanšaft

DODATEČNÁ POZNÁMKA: busta prezidenta Beneše skončila na soukromé zahradě v Č.Budějovicích - viz HLÁŠENÍ ze dne 28. 10. 2013.

7) Autor podnětu
9) UPOZORNĚTE na podnět adresáty z odstavce č. 5 Chcete-li urychlit realizaci tohoto podnětu, odešlete kompetentní instituci mail s textem:
Upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20070405160000
10) Chci ohlásit úroveň realizace tohoto podnětu. 
11) AKTUÁLNÍ ÚROVEŇ REALIZACE. (Může ji ohlásit každý občan - formulářem z řádku 10.)
21. 06. 2019 Na aktuální snahy o zrušení Benešových dekretů reaguje internetová petice „Za vyplacení dlužných válečných reparací“.
PODROBNOSTI.

18. 06. 2019 Potomci sudetských Němců prý hodlají žádat vrácení zabaveného majetku, tzn. m.j. :
22 842 km2 pozemků, 11 200 průmyslových podniků, dolů, přehrad a elektráren, 3 univerzity včetně části Karlovy univerzity, 4413 dalších škol, 2 862 kulturních památek, zámků, kostelů a klášterů, divadel, muzeí a galerií, včetně všech obrazů a exponátů, 185 303 domů na vesnicích, 236 818 domů, bytů a dalších nemovitostí ve městech. Pronikají proto do některých českých politický stran, hnutí a spolků, chtějí se pravidelně scházet v Praze, atd.
PODROBNOSTI.

18. 06. 2019 Jihočeská univerzita platí své vědce(?) za to, že s využitím levného zdroje fotoarchiv rodiny Seidelů ) tvoří (pro Landsmanšaf?) digitální modely zaniklých staveb v obcích na území bývalých Sudet?

12. 11. 2018 S odtržením Kosova od Srbska jako první souhlasily státy, které podepsaly odtržení Sudet od Československa?
PODROBNOSTI. (Závěr filmu „Uloupené Kosovo“.)

11. 12. 2017 Ve zvláštním (neprodejném) vydání Českokrumlovského deníku napsala redaktorka Zuzana Kyselová, že busty prezidenta Masaryka i Beneše odkázal jejich původní majitel plk. Horal generálnímu řediteli HOH-I-NBORU Břízovi. Deska s textem, která byla pod bustou TGM je nyní na budově českokrumlovské radnice. Druhá deska, s textem, kter se nelíbíl některm německy mluvícím návštěvníkům hotelu Růže, zůstává u Vlastimila Břízy.

Ohlásil: Arbed
24. 08. 2017 Ukrajinští "hrdinové" porazili 1320 soch bolševického vůdce Lenina, stovky pomníků Rudoarmějců a rázně se vypořádali s názvy měst či ulic, které éru budování socializmu připomínaly. :-)
PODROBNOSTI.

26. 05. 2016 Více než 1 mil. 162 tis. sudetských Němců (podle aktuálního ministra kultury "našich milých krajanů") obdrželo (v r. 1939) od Adolfa Hitlera medaili za zásluhy o "návrat" českosloveného pohraničí do Velkoněmecké Říše?

Ohlásil: Arbed - dle informace od Julie Karlovské
16. 05. 2016 Bývalý kněz a současný ministr kultury Hermann měl dvě možnosti. Zúčastnit se tryzny za Němci zavražděnými čechoslováky v Terezíně, nebo sjezdu potomků jejich vrahů. Zvolil variantu B a Suděťáky nazval milými krajany. Prezident Beneš se nemýlil.
PODROBNOSTI.

06. 01. 2016 Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců nevymyslel prezident Beneš, ale vznesl a také prosadil Neville Chamberlain za tehdejší Anglii.
ZDROJ 1
ZDROJ 2

Poznámka správy databáze: původní (nepřípustně dlouhý) text toho hlášení byl dne 17:35 12.4.2016 přesunut do trezoru a nahrazen odkazem na p.p. původní zdroje.

18. 06. 2015 Věštecká slova poslance Ringo Čecha: OPĚT SE BUDEME ZABÍJET?
Ringovy názory po několika letech jsou ZDE.

30. 05. 2015 Potomci a příznivci "divoce" odsunutých sudetských Němců dnes trénují návrat do Brna? :-)
Pochodu se zúčastnil i mluvčí sudetských Němců Posselt. Brňané by mu mohli připomenout, že války se tam prodávaly vstupenky na popravy židů a vlastenců, a že téměř 1.2 mil. sudetských Němců obdrželo od Hitlera záslužnou medaili za aktivní podíl na „odstoupení“ československého pohraničí Velkoněmecké říši.

10. 04. 2015 V Praze se sešli zakladatelé nového Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Spolek považuje Osoby, které se podílely na poválečném odsunu Němců za válečné zločince. Spolek je přesvědčen, že dekrety prezidenta republiky z roku 1945 by měly být zrušeny, a uznává právo osob, jež se staly obětí (Benešových?) zločinů na náhradu škody a na satisfakci za nemajetkovou újmu, kterou utrpěly, aby bylo jim nebo jejich dědicům obnoveno vlastnické právo k neprávem konfiskovanému majetku.
PODROBNOSTI.

Prozápadní politici z Ukrajiny a Pobaltí organizují "hony" na občany s nesprávnými názory a pokračují v "transformaci" bývalých válečných zločinců na národní hrdiny?

02. 04. 2015 Na počest amerického konvoje, který přenocoval v Pardubicích bude z Tyršových sadů odstraněn pomník rudoarmějce, protože i Pardubice ve skutečnosti osvobodili až Američané?

21. 05. 2014 Gubernátor Chersonské oblasti (Ukrajina) hovořil o A. Hitlerovi jako o osvoboditeli ukrajinského národa ze stalinské tyranie, lvovská mládež mávající banderovskými prapory útočila na autobusy s veteránkami a veterány II. světové války bojující v řadách Rudé armády. Evropská unie i česká diplomacie k oběma incidentům mlčí.
PODROBNOSTI.

30. 01. 2014 Přemysl Janýr tvrdí, že prezident Beneš je vlastizrádce?
PODROBNOSTI.

28. 10. 2013 Věštecká slova Edvarda Beneše vadila některým lidem až tak, že nápis s německým překladem poničili. Jiní se odmítli v hotelu nad bustou ubytovat, což jeho původnímu majiteli nevadilo. Po jeho smrti však byla "historická pravda odkloněna" - na zahradu soukromé továrny v Českých Budějovicích. Paradoxně v den 95 výročí vzniku Československé republiky.

09. 06. 2013 Varianta věšteckých slov prezidenta Edvarda Beneše je ZDE.

22. 12. 2010 Předseda vlády ČR Petr Nečas (ODS) jednal s bavorskou delegací, jejímž členem byl i mluvčí Sudetoněmeckého landmanšaftu Bernd Posselt.

17. 11. 2010 I prezident Klaus si myslí , že Němci spáchali v koncentračních táborech za hodinu více násilí než Češi na Němcích po ukončení války.

07. 05. 2010 Kdo a koho v Praze 9.5.1945 (?) vraždil dle historiků.
Dle autora této informace je možné, že Rusové (na místě popravy byli v americkém nákladním autě), zastřelili vojenskými soudy odsouzené zběhy a zrádce, převážně Rusy a Ukrajince, kteří bojovali na straně Němců v jednotkách generála Vlasova.

06. 05. 2010 Reakce na snahy označit Čechy za národ, který nepřiměřeně ubližoval Němcům:
-Zabíjení po německu.


03. 11. 2009 Jiná "věštba" Dr. Edvarda Beneše
Vážení spoluobčané!
Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlášeny za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou ,,Češi vlastenci", kteří se budou Sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat, a že budou nakloněni jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstane. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního presidenta Československé republiky T.G.Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.
Váš Dr.Edvard Beneš
Praha, květen 1947
Převzato z http://www.jina-alternativa.cz/clanky/odkaz_Benese.htm

Ohlásil: arbed
21. 11. 2007 starosta Č.Krumlova oznamuje: město zatím není majitelem bust, tak je předčasné o tom rozhodnout.