- občanské sdružení PODNĚTY.CZ

podani

VZOR UPOZORNĚNÍ NA PODNĚT (webovou adresu podnětu je třeba vymazat, vložit  správnou a "ohlásit"  aktivitu)

Dobrý den,

z pověření výboru o.s.PODNĚTY.CZ  Vás upozorňuji na existenci podnětu www.podnety.cz/podnet-cislo-20140120013218   a doporučuji jeho  realizaci.

Informace průběhu řešení, případně o důvodech zamítnutí podnětu  můžete spoluobčanům (neformálně, rychle  a zdarma) sdělovat  formulářem, na který vede odkaz z řádku 10 podnětu .  Pokud Vám podnět  věcně nepřísluší, přepošlete ho, prosím, kompetentnímu – kopii pro  arbed@wo.cz.

Současně Vás upozorňuji na projekt první internetové NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ (NDOP) http://www.podnety.cz/prezentace-projektu    a omlouvám se, pokud tak činím  opakovaně.

"Třídička/filtr/vyhledávač"  http://www.podnety.cz/vyhledat-podnety   zobrazí náhled na kterýkoliv z více než 4 tis. námětů pro zlepšení služeb institucí veřejné a státní správy Česka.  K dispozici je „manažersky“ přednastavený  vyhledávač, který  rychle oddělí  „zrno od  plev“.

V databázi jsou podněty pro desítky měst a obcí, pro hejtmany, poslance, senátory, ministry, atd.  Několik z nich je adresováno politikům v jiných státech EU. 

Nová komunikační technologie  (redakční systém segmentu Registru podnětů) je každému zájemci (zdarma) k dispozici. Zejména obcím, ale i  státům a  dalším institucím  veřejné i státní správy může ušetřit mnoho  času,  „nervů“  a peněz.

Sdělte  mi, prosím, zda jste ochotni/ochoten/ochotna  podpořit  záměr „transformace“  databáze na jeden ze základních registrů  veřejné  správy, ve smyslu  „výzvy“   http://zpravodaj.podnety.cz/clanek-403-vazena-pani-poslankyne.html   .

Podrobnosti Vám ochotně vysvětlí a na libovolnou reakci se těší .....

====================================================

VZOR ŘÁDNÉHO PODÁNÍ PODNĚTU MĚSTU ČESKÝ KRUMLOV - únor 2011

Předmět: podnět městu Český Krumlov - podání podle zákona č. 128/2000 Sb. Moje značka (uvádějte ji v odpovědi): http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20110224174636

Dobrý den,
jménem autora, který chce zůstat v anonymitě a z pověření výboru o.s.PODNĚTY.CZ podávám podnět, jehož úplný text (včetně příloh a záznamů o průběhu realizace) je a trvale bude na adrese http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20110224174636.
Pro vnitřní potřebu si ho můžete zkopírovat.

Uvítám, když mi zprávu o vyřízení podnětu zašlete (pouze) mailem nebo ji umístíte na internet, a to prostřednictvím formuláře
http://www.podnety.cz/prubeh-podnetu-20110224174636 .
Listovní zásilky jsou příliš drahé.

S pozdravem
Ing. Arnošt Bednář
Sídliště Vyšný 102
Český KrumlovVARIANTA

(Adresy, odkazy a texty pro odstavece KDE a CO kopírujete z "vyvěšeného" podnětu)

Adresát: posta@mu.ckrumlov.cz

Kopie: podnety@podnety.cz

Předmět: podání podnětu podle §16 písm.g) zákona 128/2000 Sb. o obcích . Moje značka: http://podnety.cz/podnet-cislo-20110215145229

Dobrý den,
na žádost občanky, která chce zůstat v anonymitě a z pověření výboru o.s.PODNĚTY.CZ
podávám městu Č.Krumlov následující podnět.

Kde je problém
Český Krumlov, Sídliště Vyšný, cca 15 m jižně od domu č. 102

Co je třeba udělat
Odvézt hromadu klestí. V uvedeném prostoru leží už několik týdnů. Motivovat zaměstnance Služeb města, aby drobné vady na kráse města odstraňovali iniciativně. Uložit městským strážníkům, aby podobné problémy kompetentním úředníkům včas ohlašovali.

Podrobnosti jsou na adrese: http://podnety.cz/podnet-cislo-20110215145229

Poznámka:
očekávám, že mi obratem sdělíte č.j., pod kterým město tento podnět vede. Můžete k tomu užít formulář
http://podnety.cz/prubeh-podnetu-20110215145229
Shodným formulářem můžete informovat spoluobčany o průběhu realizace.
Doporučené dopisy jsou příliš drahé.

S pozdravem
Martin Zlobík
Mírová 22
Český Krumlov